Lufthansa Group lanserer gratis høyhastighetsinternett fra Starlink

Starten på en ny æra: Onsdag den 10. august vil et Lufthansa Group-fly ta av for første gang utstyrt med den raskeste internettforbindelsen om bord for passasjerer som for øyeblikket er tilgjengelig. En Lufthansa Airbus A320neo vil være den første som tilbyr det nye produktet. Gjestene vil oppleve en internettbåndbredde over skyene som i mange tilfeller er raskere enn internettforbindelsen deres hjemme eller på kontoret.

Den ledende leverandøren Starlink samarbeider med Lufthansa Group for å utstyre totalt 850 fly på tvers av alle sine flyselskaper. Systemet støttes av lavjordssatellittteknologi og muliggjør visning av videoinnhold, skybasert arbeid og andre høyhastighetsapplikasjoner under flyturen.

Dette gjør Lufthansa Group til den største flyselskapsgruppen i Europa som har utstyrt flåten sin med dette moderne høyhastighetsinternettproduktet. Med sin ambisiøse prosjektplan beveger Lufthansa Group seg raskt for å bringe den nye teknologien til gjestene.

Prosjektet er en del av Lufthansa Groups omfattende investeringer i nye fly samt produkt- og tjenesteinnovasjoner i hele reisekjeden. Den konsernomfattende utrullingen av den nye høyhastighetsinternetttjenesten er ment å gi alle passasjerer en gjennomgående høykvalitets onlineopplevelse om bord.

– Jeg er begeistret over å kunne annonsere lanseringen av det nye Lufthansa Group Wi-Fi-nettverket om bord på flyene våre. Med det gjør vi høyhastighetsinternett til en integrert del av reiseopplevelsen – på tvers av alle reiseklasser og på alle flyselskaper i Lufthansa Group: Det er slik vi forstår premium. Innen 2029 vil alle gruppens omtrent 850 fly være utstyrt med teknologien. Produktløftet vårt stopper ikke med setene eller menyen – i dag er tilkobling også en integrert del av en virkelig enestående opplevelse om bord, sa Dieter Vranckx, kommersiell direktør i Lufthansa Group.

Fra Lufthansas Allegris kabin (Foto: Lufthansa Group)

I tillegg til Lufthansa forbereder de andre gruppeflyselskapene SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines, ITA Airways, Edelweiss, Discover Airlines, Air Dolomiti, Lufthansa City Airlines og Eurowings seg for tiden på å rulle ut den nye teknologien.

Det nye Wi-Fi-nettverket som installeres, vil tillate gjester å surfe på nettet og inkluderer bruksvilkår som gjelder for alle passasjerer. Disse ble utviklet basert på passasjerundersøkelser og gjenspeiler dermed ønskene til majoriteten av Lufthansa Groups kunder.

Blant annet er passasjerer pålagt å alltid bruke hodetelefoner når de spiller av lyd- og videoinnhold, å avstå fra å foreta tale- og videosamtaler, og ikke kringkaste direktestrømmer fra ombord på flyet. Lufthansa Group Wi-Fi er sponset av Mastercard, som allerede har vært partner med det tidligere FlyNet.

Den nye internettjenesten vil være gratis for alle Miles & More-kunder og Travel ID-brukere – på tvers av alle reiseklasser.

Lufthansas første flyvning med det nye Lufthansa Group Wi-Fi drevet av Starlink vil finne sted onsdag 19. august.

Oppsummering:

  • Nytt høyhastighetsinternett tilgjengelig gratis for Lufthansa Group Miles & More-medlemmer og Travel ID-brukere
  • Fly fra Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines og Brussels Airlines vil bli utstyrt deretter
  • Starlink Wi-Fi på alle Lufthansa Group-flyselskapers flåter innen 2029


For flere relaterte nyheter og artikler – klikk på lenkene: FLYSELSKAPERLUFTHANSALUFTHANSAKONSERNETSTARLINK – WIFI