Reiselivsmagasinet på RadioRiksOslo torsdag 14. november 2024

Stikkord for denne ukens utgave av Reiselivsmagasinet på RadioRiksOslo: Reiseopplevelser fra både Skottland og Ukraina, bompengesjokk på Sørlandet, Roma og gangene under Collosseum, Reisemiks, Ustedalen Hotell & Resort før vintersesongen og mange får ekstrautlegg fordi de ikke har lest flyselskapenes betingelser godt nok: Må flyselskapene fremheve klausuler med forbehold eller krav til passasjeren på en spesiell måte for at de kan påberope seg disse?

Utsikt over Malaga og Middelhavet (foto: ©otoerres)

Rolf Forsdahls UkeTema: – Mange reisende får uventede problemer eller utlegg fordi de ikke har lest flyselskapets betingelser godt nok. Må flyselskapene fremheve klausuler med forbehold eller krav til passasjeren på en spesiell måte for at de kan påberope seg disse?»

Harald Bråthen: Reisemiks – med bompengesjokk på Sørlandet, – og litt av hvert».

Ketil Borgvin Dørre: Høstreiser og opplevelser i både Skottland og Ukraina.

Hedda Stolt Wang, master-student i Madrid og medarbeider i Reiselivsmagasinet: Mer å fortelle etter «Fire dager i Marokko – den fineste turen jeg har vært på!- eller hvorfor ikke ta turen til Roma og gangene under Colosseum.

Wenche S. Reinton, direktør Ustedalen Hotell & Resort: Utsiktene for høst- og vintersesongen. Har dere noen spesielle arrangementer fremover? Hotellet restaurant har fått mye skryt og hvordan er pågangen fra innen -og utenlandske turister ?

Programledere er Trine Strømme og Knut Jeppsson som også er ansvarlig redaktør og utgiver.

Reiselivsmagasinet sendes på FM 101.1 i Oslo-området og er tilgjengelig over hele verden på www.RadioRiksOslo.no og Soundcloud.com.

Linker til opptak av tidligere sendte Reiselivsmagasin finner du HER

Sendetider:

  • Torsdag: kl. 12.00
  • Fredag: kl. 18.00 (reprise)


Tidligere nyheter og artikler om Reiselivsmagasinet på RadioRiksOslo finner du HER og HER