Thailandsk festivalstemning med fargerike hager og kulinariske tradisjoner

I Chiang Mai danner Royal Park Rajapruek for tiden rammen for Flora Festival frem til 28. februar. Festivalen kombinerer botaniske utstillinger med workshops og kulturelle installasjoner i vakre naturomgivelser, og i løpet av desember kan du oppleve millioner av vinterblomster og orkideutstillinger, for eksempel under Orchid Week 17.-20. desember.

Colors of Doi Tung arrangeres på Doi Tung i Chiang Rai frem til 25. januar 2026. Festivalen finner sted i Mae Fah Luang Garden og langs gågaten og retter søkelyset mot fargerike blomsterhager, håndverk og kulturelle aktiviteter. Det er også mulighet for å oppleve meteorsvermen Geminidene og delta på guidede eventyr i hagene.

I Lamphun arrangeres Traditional Northern Thai Cuisine ved Ping-elven i Umong-distriktet fra 26. til 30. desember 2025. Festivalen byr på matboder med regionale retter som Sai Ua og Khao Soi, kulinariske presentasjoner og tradisjonell musikk- og danseopptredener. Festivalen finner sted i vakre naturomgivelser og gir en autentisk smaksopplevelse og følelsen av den spesielle kulturelle stemningen som Thailand er kjent for.

Les mer om festivalene i Thailand HER

For flere relaterte artikler og reisetips – klikk på lenkene: THAILANDFESTIVALERREISETIPS