logo-white

Reiselivsavisa på RadioRiksOslo uke 32 – 2022

Akevittfestival på Gjøvik, pasjonsspill i Oberammergau, både festspill og nordiske jakt og fiskedager i Elverum, ny direkterappport om varmebølgen og skogbrannene i Hellas, samt nettbaserte reiseformidlere som nok kan gjøre reisen billigere, men hva dersom det går skeis og kunden fremmer krav ? Dette er stikkordene for Nye ReiselivsavisenRadioRiksOslo uke 32 – 2022.

Color Line - SuperSpeed 1 - SuperSpeed 2 - Hirtshals - Danmark
Color Lines SuperSpeed1 (nærmest) og SuperSpeed2 på havna i Hirtshals, Danmark (Foto: Dfly.no)

Rolf Forsdahls UkeTema: Nettbaserte reiseformidlere kan gjøre reisen billigere. Men om noe går skeis og kunden vil fremme krav, kan det vise seg at billig ikke alltid er det beste….

Jomfru Marias synål - Olavskirken - Avaldsnes - Karmøy - Norge
“Jomfru Marias Synål” ved Olavskirken på Avaldsnes utenfor Haugesund (foto: ©otoerres)

Jan Otto Myrseth, biskop i Tunsberg, som er på vei hjem i buss fra pasjonsspillene i Oberammergau: Pasjonsspillene, som gjennomføres hvert 10. år, var nå to år forsinket på grunn av pandemien, og det var 12 år siden forrige gang. Stemte forventningene med det du fikk oppleve, og hva gjorde sterkest inntrykk?

Heidi Gran, markedssjef Visit Innlandet: Sommersesongen er på hell, men fortsatt er det gode muligheter til å få med seg mye av det beste Innlandet har å by på. Stikkord: De Nordiske jakt- og fiskedagene og festspillene i Elverum, samt Norsk Akevittfestival i Gjøvik.

Trine Strømme, Radio Riks Oslo-medarbeideren som fortsatt er i Hellas: Hvordan klarer turistene (og Trine) seg i varmebølgen og med stadig nye, farlige og røykfylte skogbranner?

Programledere er Trine Strømme og Knut Jeppsson som også er ansvarlig redaktør og utgiver.

Reiselivsavisa sendes på FM 101.1 i Oslo-området og er tilgjengelig over hele verden på www.RadioRiksOslo.no og Soundcloud.com.

Sendetider:

  • Torsdag: kl. 12.00
  • Fredag: kl. 18.00 (reprise)

Tidligere saker om Reiselivsavisa på RadioRiksOslo finner du HER og HER

easyJet - British Airways - Cimber Air - København - Kastrup
Fra København – Kastrup (foto: ©otoerres)
Facebook
Twitter
LinkedIn

Kategorier

Stikkord

Relaterte Innlegg

Kommentarer

Ent innlegg

Avinor med prioriteringsinnspill til Samferdselsdepartementet for Nasjonal Transportplan 2025 -2036  (Foto: Avinor)

Avinor med prioriteringsinnspill til NTP 2025 -2036: Vil legge til rette for fremtidens bærekraftige luftfart

(Fotokilde: Klarna Norge)

Nordmenn mest reiseglade i påsken: Færre vil spare på reise

(Foto: St. Maarten Tourism)

Årets karneval på St. Maarten

Svanemerket har helhetlige krav til hotell, og tar hensyn til både klima, naturmangfold, kjemikalier og sirkulær økonomi (Foto: Werner Anderson)

Reiselivsnæringen må tenke helhetlig på bærekraft

FRS Baltic snabbkatamaran Skåne Jet (Bildkälla: FRS Baltic/Visit Trelleborg)

Snabbgående katamaran stärker Trelleborgs position som porten till Skandinavien