Selfie - Turist - Domkirketorget - Bremen - Tyskland

Reiselivsavisa på RadioRiksOslo

Svensk bobilutleier har tatt delingsøkonomien inn i bransjen og satser i Norge, nå blir det reisemesser over hele landet, glede over at reiselivet starter opp igjen både innenlands og utenlands og kan vi som liker å reise planlegge slik vi gjorde i 2018? Det er stikkordene for Nye ReiselivsavisenRadioRiksOslo uke 6- 2022.

Selfie - Turist - Domkirketorget - Bremen - Tyskland
Selfietime foran domkirken i Bremen (foto: ©otoerres)

Rolf Forsdahls UkeTema: – Nå våkner reiselivet til liv igjen, både innenlands og utenlands. Men blir det som før? Kan vi som liker å reise planlegge slik vi gjorde i 2018?

Arne Sundt Bjerck, ANTOR – foreningen for de utenlandske turistkontorene i Norge: Nå blir det reisemesser over hele landet, TravelXpo i Telenor Arena er utsatt til 2023, men i mellomtiden gjennomføres messen som en del av Boligmessen med egen paviljong ni steder over hele Norge. Start i Kongstenhallen, Fredrikstad, allerede 18. -20 mars, med avslutning i Ålesund, Sparebanken Møre Arena 28. – 30. oktober.

Nicolas Cohen, gründer av Housecar.se: Har tatt delingsøkonomien inn i bobilverdenen og tilbyr trygg utleie av bobiler mellom privatpersoner. Dette inkluderer kredittsjekk av leiere, forsikring inkludert, veihjelp og 24/7 support for å nevne noe. Nå satser firmaet i Norge!

Trine Strømme, medprogramleder: Gleder seg også over at turer starter opp igjen. I hovedsak i Europa. Hvor desperate er de i turistindustrien f.eks i Kambodsja ?

Programledere er Trine Strømme og KNUT JEPPSSON som også er ansvarlig redaktør og utgiver.

Reiselivsavisa sendes på FM 101.1 i Oslo-området og er tilgjengelig over hele verden på www.RadioRiksOslo.no og Soundcloud.com.

Sendetider:

  • Torsdag: kl. 12.00
  • Fredag: kl. 18.00 (reprise)

Tidligere saker om Reiselivsavisa på RadioRiksOslo finner du HER og HER