Siste nytt

Anbudskonkurranse
september 16, 2026
september 16, 2026


Lavprisselskapenes kundeservice, informasjon og klagebehandling når det skjærer seg, doblet søkning til Reiselivsfagskolen på Geilo og hvordan står det til på gastronomifronten i Norge ? Dette er noen av stikkordene for Nye Reiselivsavisen på RadioRiksOslo i uke 17 – 2021.
Rolf Forsdahl`s Uketema: Lavprisselskapene anklages for å presse sine ansatte til innsats ut over det de har forpliktet seg til å levere. Er dette en trussel mot flysikkerheten?
Thomas Ramdahl, kommersiell sjef i flyselskapet Flyr: Han tar opp utfordringen fra Rolf Forsdahls kommentar i forrige uke der Rolf kommenterte at Flyr gjør seg klar til take off og vil konkurrere på kvalitet og service. Men hva med flybransjen akilleshæl: Kundeservice, informasjon og klagebehandling når noe går galt? Hva har Flyr å stille opp med her?
Kyrre Romuld, lektor ved Norsk Reiselivsfagskole, studiested Geilo: Reiselivsfagskolen kan melde om rekordmange søkere foran neste studieår. Antall søkere i Samordnet Opptak er fordoblet fra 34 i 2020 – til 69 nå i 2021. Dette til tross for at reiselivet har lagt bak seg et historisk dårlig år. Hva er forklaringen ?
Arne Sørvig, daglig leder i Stiftelsen Norsk Gastronomi: Hvordan er situasjonen for næringen, og hvilke positive tanker har han om hva vi kan glede oss til på matfronten i Norge bare pandemien slipper taket?
Programleder er KNUT JEPPSSON som også er ansvarlig redaktør og utgiver.
Nye Reiselivsavisen sendes på FM 101.1 i Oslo-området og er tilgjengelig over hele verden på www.RadioRiksOslo.no og Soundcloud.com.
Sendetider:
Tidligere saker om Nye Reiselivsavisen på RadioRiksOslo finner du HER og HER