
Nytt destinasjonshotell i Trelleborg blir en del av WorldHotels Crafted

Willow etableres som en ny destinasjon i Sveriges sørligste by med fokus på avslapning, fellesskap og kompromissløs kvalitet i håndverk og service. Med spa og velvære, tre restauranter, en skybar, møtefasiliteter og 110 rom styrker hotellet kjedens tilbud i det skandinaviske markedet. Hotellet åpner i juni, men kan allerede nå bestilles.

Seksten etasjer høyt reiser det nye hotellet seg i hjertet av sydsvenske Trelleborg. Med panoramautsikt over hav, vidde og kyst, gangavstand til sentralstasjonen og nærhet til Malmö, Sturup lufthavn og København, er Willow posisjonert som et opplagt valg for besøkende til regionen. Hotellets romslige rom er fordelt på ti etasjer, hvorav mange har balkonger og havutsikt.
Willow blir en del av WorldHotels Crafted, en samling livsstilshoteller med en sterk lokal identitet og fokus på design og opplevelser utover det vanlige. Kolleksjonen er en del av BWH Hotels’ premiumsegment, som samler unike hoteller som Hotel Ruth og Frantz i Stockholm, Grå Gåsen på Gotland og The Vault i Helsingborg.
– Med Willow ønsker vi å tilby et naturlig møtested hvor gjestene våre kan slappe av, bli inspirert og være sammen. I kombinasjon med Söderslätts rike tilbud av golf, sykling, strender, gastronomi og kultur, vil Willow bli et levende reisemål på den sørsvenske kysten. Som en del av WorldHotels kombinerer vi en sterk lokal tilstedeværelse med en global rekkevidde, sier Farshad Amiri fra FAB Group AB, operatør av Willow.

Spa- og velværeavdelingen dekker 400 kvadratmeter og ligger i niende etasje med badstue, dampbad, peisestue, terrasser og innendørs- og utendørsbassenger. Interiøret er preget av Art Deco-inspirasjon med en fargepalett av turkise, grønne og honningfargede nyanser, noe som skaper en varm, elegant og moderne atmosfære. Hotellet tilbyr også seks møterom for både mindre møter og større sammenkomster.
– Skåne er en av våre mest dynamiske hotellregioner med nærhet til kontinentet og sterk turisme fra både Danmark og Tyskland. Willow styrker vår tilstedeværelse med et opplevelseshotell som kombinerer gjennomtenkt design med en beliggenhet nær sjøen, noe som er akkurat den typen hotell som er etterspurt innen WorldHotels-segmentet, sier Johan Michelson, administrerende direktør i BWH Hotels Scandinavia.
Fakta om Willow
- Willow drives av FAB Group AB
- 110 romslige rom og juniorsuiter, mange med balkonger og havutsikt, samt en eksklusiv penthousesuite med sørvendt terrasse
- 16 etasjer med panoramautsikt over havet, sletten og kysten
- 400 m² spa- og velværeområde med badstue, dampbad, peis, terrasser og innendørs- og utendørsbassenger
- Tre restauranter, skybar og takterrasse med panoramautsikt
- Seks fleksible møte- og arrangementsrom for 4–100 gjester
- Moderne arkitektur som kombinerer et moderne hotell med det historiske Thelinska Magasinet fra 1850, designet av Jais Landén Krantz Arkitekter
- Interiørkonsept av Stylt Trampoli med naturlige materialer, Art Deco-inspirasjon og en fargepalett i grønne, turkise og honningfargede nyanser
Les mer om Willow HER
For flere relaterte nyheter, artikler og reisetips – klikk på lenkene: BEST WESTERN – BWH HOTELS – NYE HOTELLER – SKÅNE – SVERIGE – WORLDHOTELS – WORLDHOTELS CRAFTED










