Hallvard Bratberg skal lede Emirates i Norge

Hallvard Bratberg har nær 30 års fartstid fra luftfartsindustrien og fra bolig- og eiendomsutvikling. Han startet karrieren i SAS-konsernet der han gikk gradene fra bagasjehåndtering på den gamle hovedflyplassen på Fornebu, til å lede selskapet i Frankrike, Spania og Portugal. 

I Emirates får han hovedansvar for driften i Norge. Selskapet tilbyr en daglig rute mellom Oslo og Dubai. I tillegg har Emirates et eget ukentlig fraktfly på samme rute.

– Siden 2014 har vi hjulpet Nordmenn å fly bedre østover og ruten har vært en stor suksess for oss. Bratberg vil hjelpe oss opprettholde de gode relasjonene vi har med kunder, reiselivsbransjen og andre samarbeidspartnere. Han vil spille en viktig rolle i å skape fortsatt vekst for selskapet og styrke vår tilstedeværelse i Norge, og vil rapportere direkte til Pierfrancesco Carino som er vår konserndirektør for driften i Nord- og Vest-Europa. Vi er svært glade for å ha fått på plass en så erfaren og dyktig leder, sier Thierry Aucoc, Emirates’ SVP for kommersiell virksomhet i Europa og i Amerika.

Bratberg jobbet 20 år i SAS-konsernet, der han hadde lederroller i Norge, Sverige, Hong Kong, Spania, Portugal og Frankrike. 

– I luftfartsindustrien ser mange opp til merkevaren Emirates. Selskapet drives av ambisjonen om å tilby de beste opplevelsene for sine reisende og vårt omfattende globale rutenettverk har stor verdi for turister og næringslivet, sier Bratberg.

Ønsker enda mer trafikk inn til Norge

Bratberg fremhever at det er mange synergier å hente fra det tette samarbeidet i Emirates på tvers av Norden. I oktober starter selskapet opp en daglig avgang mellom Helsinki og Dubai.

– Vi skal fortsette å jobbe hardt for å overbevise våre gjester om at vi kan tilby de beste opplevelsene i luften, enten det handler om passasjerer eller de som skal frakte viktige varer, raskt og trygt. Det er spesielt gøy å bidra til at avgangen fra Dubai til Oslo videreutvikles ytterligere, slik at det kommer flere turister til Norge, og at det blir enklere for våre handelspartnere i øst å samhandle med oss her oppe i nord, sier han.

Emirates sin daglige flyvning mellom Oslo og Dubai betjenes av flyselskapets nyeste Airbus A350, med den nye Premium Economy-kabinen. Via Dubai får norske kunder enkel tilgang til nærmere 140 destinasjoner over hele verden. 

For flere relaterte nyheter – klikk på lenkene: B2BEMIRATESFLYSELSKAPER LUFTFARTNYTT OM NAVNOSLO-GARDERMOENREISELIVTURISME