Siste nytt

Begivenheter
august 18, 2026


Arctic Aviation er på plass i Belgia med to skogbrannhelikoptre etter at Norge tilbød Belgia helikopterstøtte i forbindelse med skogbrannsituasjonen. Helikoptrene er nå klare til innsats.
De to skogbrannhelikoptrene tok av fra Geiteryggen i Skien mandag formiddag 17. august og ankom Spa i Wallonia, Belgia senere samme dag. Helikoptrene er nå klare til å bistå belgiske myndigheter i slokkearbeidet i Ardennene.
Helikoptrene er av typen Airbus H125/AS350 og er utstyrt med brannbøtter med en kapasitet på 1 200 liter vann.

Arctic Aviation har avtale med Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap (DSB) om skogbrannhelikopterberedskap i Norge. De to helikoptrene som nå er sendt til Belgia inngår i denne beredskapen.
Les mer om Arctic Aviation HER
Les også: Arctic Aviation AS og Fonnafly Helifly AS fusjonerer (desember 2025)
For flere relaterte nyheter – klikk på lenkene: BELGIA – BRANN – HELIKOPTER – NATURKATASTROFER