Siste nytt
juli 14, 2026


– TUI er på riktig kurs. Vi får stadig flere kunder og har en sterk økonomisk utvikling i første kvartal, sier administrerende direktør Sebastian Ebel.

Reiselysten er på topp i alle markedene til TUI Group. Omsetningen økte med 15 prosent til 4,3 milliarder euro i første kvartal.
200.000 flere gjester
3,5 millioner gjester var på reise med TUI Group i første kvartal og pilene peker oppover. Det er 200 000 flere enn i samme periode i fjor.
– Vi er veldig optimistiske og ser positivt på framtiden. Planen er å øke inntektene våre med minst 10 % og driftsresultatet med minst 25 % i 2024, sier Sebastian Ebel.
Flere reiser og høyere pris
Under den årlige generalforsamlingen senere i dag tirsdag 13. februar skal aksjonærene avgjøre om TUIs børsnotering på London Stock Exchange skal avsluttes. En godkjenning av å kun børsnotere TUI i Frankfurt trenger et flertall på 75 %.
Les også: TUI vurderer å droppe London-børsen (januar 2024)