TUI åpner sju nye hoteller

TUI har åpnet sju nye hoteller denne sommeren. Ett av dem ligger i Vietnam, et reisemål som denne sommeren er mer populært blant nordmenn enn Thailand.

Det ferskeste tilskuddet er TUI Blue Han River, som åpner i august med 125 rom sentralt i Da Nang i Vietnam.

– Vi fortsetter å forbedre hotellporteføljen vår både i etablerte og nye reisemål. Målet er å gi gjestene flere valgmuligheter og gode ferieopplevelser på tvers av merkevarene våre, sier driftsdirektør Marco Ciomperlik i TUI Group.

Vietnam trender i Norge

TUI har denne sommeren åpnet sju nye hoteller i Europa, Asia og Karibia.

Den økte satsingen på Vietnam er midt i blinken for nordmenn. Bestillingene til Vietnam har økt med hele 150 prosent sammenlignet med i fjor sommer.

– Mange nordmenn har vært i Thailand flere ganger og vil oppleve noe nytt. Vietnam har et lavere prisnivå, unike opplevelser og færre turister foreløpig, sier kommunikasjonssjef Anne Mørk-Løwengreen i TUI Norge.

Budsjettkonseptet vokser

TUI satser videre på Asia, med flere hoteller på vei, blant annet i Thailand og Singapore.

Samtidig vokser TUI Suneo, reiseoperatørens budsjettkonsept, med nye planlagte åpninger i både Asia og Europa.

TUI har i dag mer enn 460 hoteller verden over.

Nye TUI-hoteller sommeren 2026


For flere relaterte nyheter og artikler – klikk på lenkene: DESTINASJONER –  NYE HOTELLER  –  SOMMEREN 2026SYDENFERIETUI