Smidig transfer for Air France og KLM-kunder på Gardermoen

Air France og KLM er fra mandag 16. desember blitt en del av det innenlandske transferproduktet som tilbys av Oslo lufthavn. Dette betyr at alle Air France og KLM-kunder, som er innsjekket gjennom til sin endelige sluttdestinasjon i Norge, kan gå direkte til innenlandsflyet uten å måtte sjekke inn bagasjen på nytt. Dette vil gjøre overgangen fra Air France og KLM-flyvninger til innenlandsflyvninger mye mer sømløst.

Air France og KLM er blitt en del av det innenlandske transferproduktet som tilbys av Oslo lufthavn. Dette vil gjøre overgangen fra internasjonale Air France og KLM-flyvninger til norske innenlandsflyvninger mye mer sømløse. (Foto: Avinor/Catchlight)

– Hver uke flyr opptil 500 passasjerer med Air France og KLM til Oslo for å ta et innenlandsfly operert av SAS eller Widerøe, som vi samarbeider med. De mest populære destinasjonene er Tromsø, Trondheim, Bodø, Ålesund, Harstad/Narvik, Stavanger og Haugesund, sier Tom Verbugt, som er sjef for Air France og KLM Nord-Europa og CIS.

– I tillegg til Oslo, betjener Air France og KLM syv norske byer fra Amsterdam og Paris med flere daglige flyvninger, legger Tom Verbugt til.

Gardermo-sjef Thorgeir Landevaag er tilfreds på vegne av passasjerene som nå vil oppleve en forenklet prosess ved ankomst til Oslo lufthavn.

– Oslo lufthavn er glad for å ønske Air France og KLM velkommen til innenlands transfer-løsningen vi tilbyr her på Oslo lufthavn. Innenlands transfer er en smidig prosess når man ankommer med en internasjonal flyvning og fortsetter videre på en innenlandsflyvning, og dette settes stor pris på både av flyselskapene som er inkludert i ordningen og selvfølgelig deres passasjerer. Vi er sikre på at dette vil ha betydelig verdi for Air France og KLM som nå blir en del av denne ordningen, sier Thorgeir Landevaag, som er administrerende direktør ved Oslo lufthavn.

Flere relaterte nyheter finner du HER, HER og HER