Regjeringen viderefører støtteordning for flystudenter

Kunnskapsdepartementet bekrefter at det ikke kommer forslag om kutt i studiestøtten for pilotutdanning i 2026-budsjettet. – En viktig og riktig avgjørelse, mener Norsk Flygerforbund.

Fremtidige studenter ved Pilot Flight Academy ved Torp Sandefjord lufthavn var blant dem som risikerte å ikke lenger få tilgang til ekstralån fra Lånekassen (Foto: Simen Follesø Røiseland)

– Vi er svært glade for at Kunnskapsdepartementet nå bekrefter at det ikke vil bli foreslått endringer i ordningen med ekstralån for flystudenter i forbindelse med statsbudsjettet for 2026, sier Gudjon Brinchmann, seksjonsleder for utdanning i Norsk Flygerforbund.

Ordningen gjør det mulig for studenter ved kommersielle flyskoler å ta opp et ekstra lån gjennom Lånekassen for å dekke de høye kostnadene ved utdanningen. Flygerutdanning er en av de dyreste utdanningene i Norge, og uten muligheten for ekstralån ville mange vært avskåret fra å bli piloter.

Forslaget om å kutte denne ordningen ble lagt på is i fjor etter sterke reaksjoner fra blant andre Norsk FlygerforbundI høringsrunden pekte forbundet på at kuttene ville fått alvorlige konsekvenser for rekrutteringen, både til sivil luftfart og til beredskapsfunksjoner som politi, ambulanse og redningstjenester.

– Flyskolene utdanner ikke bare piloter til ruteflyging. De utdanner også personell til samfunnskritiske oppgaver. Vi kan ikke risikere fremtidig pilotmangel i kritiske funksjoner, spesielt i dagens geopolitiske situasjon, sier Brinchmann.

Han mener det nå er på tide å se på hele finansieringsmodellen for flygerutdanning:

– Vi mener egenfinansieringsandelen for pilotstudenter må reduseres betydelig. Er det rettferdig at flygerstudenter må ta opp langt mer lån enn studenter i tilsvarende beredskapsutdanninger som sjøfart og jernbane?

Selv om kuttene i støtteordningen nå legges på is, vil Norsk Flygerforbund fortsette arbeidet med å sikre studentene muligheten for å velge en flygerutdanning. Fordi det er personlige egenskaper som skal være avgjørende, ikke tykkelsen på lommeboka.

– Derfor vil vi fortsette dialogen med beslutningstakere for å sikre forutsigbare og rettferdige utdanningsvilkår for fremtidens piloter, avslutter Brinchmann.

Les også: Norsk Flygerforbund advarer: Kutt i ekstra skolepengelån vil ramme norsk luftfart (februar 2025)

Flere tidligere nyheter finner du HER