Siste nytt

Anbudskonkurranse
september 16, 2026
september 16, 2026


Avinors konsernstyre har gitt  sin prinsipielle tilslutning til at Avinor AS og Oslo Lufthavn AS (Gardermoen) kan slås sammen.
Sammenslåingen vil være et ledd i den pågående prosessen med modernisering og effektivisering, hvor organiseringen av lufthavnvirksomheten også har blitt vurdert. Målet er formell beslutning i løpet av 4. kvartal, med gjennomføring fra og med 1. januar 2016.
Lønns- og arbeidsvilkår
Fusjonen har ikke som formål å endre lønns- og arbeidsvilkår for ansatte, men det vil bli gjort et arbeid for å harmonisere forskjeller i avtaleverkene mellom Avinor AS og Oslo Lufthavn AS.
En sammenslåing vil ikke ha finansielle eller skattemessige konsekvenser for konsernet, og forutsetter aksept fra Samferdselsdepartementet.