Flyr - Boeing 737-800 - Bergen lufthavn Flesland - Første landing - 16. august 2021

Flyr starter direkterute Bergen – Alicante

Flyr starter direkteflyvninger fra Bergen til Alicante. Første avgang blir i april 2022 og selskapet frister med priser som starter på NOK 779 for en enkeltreise fra Bergen til Alicante. – Bergen er en viktig by for oss og vi ønsker å utvikle tilbudet vårt fra Flesland videre. Derfor har vi nå lansert populære Alicante som reisemål fra Bergen, sier Thomas Ramdahl, kommersiell direktør i Flyr. 

Flyr - Boeing 737-800 - Bergen lufthavn Flesland - Første landing - 16. august 2021
Flyr`s Boeing 737-800 lander på Vest-Norges hovedflyplass – Bergen lufthavn Flesland (Fotograf: Per Einar Jansen/Flyr)

Bergen – Alicante er det siste tilskuddet på Flyr sitt stadig voksende rutekart. Første avgang blir lørdag den 2. april 2022 og ruten vil bli trafikkert en gang ukentlig – hver lørdag.

Avgang fra Bergen blir klokken 10.00 med ankomst Alicante tre timer og 50 minutter senere – klokken 13.50.

Retur fra Alicante blir klokken 14.50 med ankomst Flesland klokken 18.40.

Flyr blir det fjerde selskapet som tilbyr direkteflyvninger mellom Bergen og Alicante. Tidligere i høst starter Widerøe opp flyvninger til den spanske feriebyen, mens både SAS og Norwegian begge har fløyet denne strekningen i «årevis».

Les også: Til Alicante og Tromsø fra TRDTil Alicante, Barcelona og MalagaFem flyselskap fra Norge til Alicante

Flere relaterte nyheter og artikler finner du HER, HER og HER