NCL snuser på Alicante

Cruiserederiet NCL-Norwegian Cruise Line vurderer flere anløp i Alicante. En delegasjon fra rederiet besøkte nylig den spanske kystbyen.

Alicante er den største byen på Costa Blanca som er navnet på den 200 km lange kyststrekningen mellom Denia i nord og Torre de la Horadada/El Mojon i sør (foto: ©otoerres)

Alicante kan i fremtiden få besøk av flere cruiseskip fra NCL-Norwegian Cruise Line. Helgen 15. -16. september var representanter fra rederiet på besøk for å gjøre seg kjent med byen og dens muligheter, skriver Spaniaavisen.

NCL-delegasjonen besøkte blant annet markedshallen Mercado Central, samt Busot, Turron-museet i Jijona, et tradisjonelt familiedrevet ysteri i Tibi  samt skomuseet i Elda.

Hensikten med besøket var blant annet å gjøre seg kjent med mulige ekskursjoner og aktiviteter som kan tilbys passasjerene.

Les også: Alicante — en flyreise verdt ! – Hogueras de San Juan — Alicante i flammer

Les flere saker om Alicante HER og om NCL-Norwegian Cruise Line HER