
Fine snøforhold i fjellet – SkiStar åpner tidligere enn planlagt

SkiStar åpner vintersesongen tidligere enn planlagt på flere av sine skisteder i Sverige og Norge. Natursnø og effektiv snøproduksjon gjør at gjestene kan ta turen i bakkene i Vemdalen, Sälen og Trysil fra slutten av november, og fra begynnelsen av desember i Åre og Hemsedal.

– Det føles fantastisk å kunne ønske gjestene våre velkommen tidligere enn planlagt. Sesongen starter med gode snøforhold på alle våre destinasjoner, sier Stefan Sjöstrand, konsernsjef i SkiStar.
– Den tidlige åpningen gjør det mulig å kickstarte vinteren med en herlig helg i fjellet – med god skikjøring og en ekte vinterfølelse fra slutten av november, sier Stefan Sjöstrand.
I starten av sesongen arrangeres det også skitesthelger på alle destinasjoner for de som vil teste nytt utstyr for vinteren, møte eksperter og få en inspirerende start på sesongen.
Åpningsdatoer og skitesthelger:
Vemdalen – åpner 28. november, skitesthelg 28.–30. november
Sälen – åpner 28. november, skitesthelg 5.–7. desember
Trysil – åpner 28. november, skitesthelg 5.–7. desember
Åre – åpner 4. desember, skitesthelg 12.–14. desember
Hemsedal – åpner 5. desember, skitesthelg 12.–14. desember
Les mer om åpningshelger og programmer på SkiStar sine nettsider
For flere relaterte nyheter – klikk på lenkene: SKISTAR – HEMSEDAL – SKIFERIE – TRYSIL – VINTEREN 2025 – 2026 – VINTERSPORT












