Vy starter ekspressbussrute Oslo – Bergen

Mandag 27. januar utvider Vy rutenettet og kjører Vy express VY450 med daglige ekspressbussavganger mellom Oslo-Fagernes-Bergen og Oslo-Fagernes-Beitostølen. Tilbudet har også nattavganger som betjener Oslo lufthavn, Gardermoen.

Setra dobbeltdekker ekspressbus fra Vy buss (Bilde: Vybuss.no)

– Vi benytter den mest stabile fjellovergangen, Europavei 16, for å gi kundene en mest mulig driftssikker løsning, forklarer transportsjef i Vy buss, Kim-André Støen Eide.

Nå tar Vy deg over fjellet mellom Bergen og Oslo både med buss og tog.

Den nye ruta, VY450, kjøres med de komfortable og populære dobbeltdekkerne, med muligheter for å bestille seter som er ekstra brede og har ekstra benplass.

– Nå tilbyr vi et bedre rutetilbud mellom Bergen og Oslo og vi fortsetter vår lange tilstedeværelse i markedet i Valdres, sier Eide.

Slik blir rutetilbudet:

Vestgående avganger

  • 09:40 Oslo-Sandvika-Fagernes-Bergen
  • 17:05 Oslo-Sandvika-Fagernes-Beitostølen 
  • 22:40 Oslo-Oslo lufthavn-Fagernes-Bergen


Østgående avganger

  • 11:00 Beitostølen-Fagernes-Sandvika-Oslo
  • 11:30 Bergen-Fagernes-Sandvika-Oslo
  • 21:35 Bergen-Fagernes-Oslo lufthavn-Oslo

Dagavgangene vil ha videre forbindelse til VY170 i Lærdal og gir reisemuligheter med bussbytte til for eksempel:

  • Førde/Sogndal-Bergen/Fagernes
  • Hemsedal-Bergen
  • Fagernes-Sogndal/Førde

Flere relaterte nyheter finner du HER og HER