Ryanair vil likevel ikke fly til USA

Ryanair`s styre avviser presseoppslagene om at det arbeides med planer om transatlantiske flyvninger. I en børsmelding skriver selskapet at det ikke har planer om å fly mellom Europa og USA.

Børsmeldingen fra Ryanair (screenshot: ryanair.com)

«Nyheten» om Ryanair`s «USA-planer» ble – ikke uventet, en av ukens store snakkisser innenfor flybransjen. Det begynte med at flere medier meldte om at toppsjefen Michael O`Leary hadde fått «go» fra selskapets styre i arbeidet med å starte opp amerikarutene.

Flere meldte også om hvilke priser og destinasjoner det var snakk om og hva slags flytyper selskapet skulle bruke. Slik gikk det  ikke denne gang heller.

Ryanir-sjef Michael O`Leary har flere ganger siden 2002 lansert planer om lavprisfly mellom Europa og USA. Hver gang har utspillene fått stor pressedekning og skapt masse ståhei,  før det hele kokte bort i kålen.