Sesonginspirerte byggeopplevelser, lekne aktiviteter og åpningen av LEGO® Masters Academy – det blir et begivenhetsrikt andre halvår på Home of the Brick™.

Gjestene på LEGO® House gleder seg til et spennende andre halvår av 2025, fylt med alt fra kreative opplevelser, byggeutfordringer og Halloween til de koselige, tilbakevendende juletradisjonene. Mange av aktivitetene kan bare oppleves på Home of the Brick™, så høsten og julen er den perfekte tiden å besøke Billund.
En rekordstor sommer
Andre halvår sparkes i gang etter to fantastiske sommermåneder, juli og august, da LEGO House ønsket velkommen det høyeste antallet gjester noensinne og satte rekord for antall solgte billetter i begge månedene. Juli måned alene viste en økning på syv prosent sammenlignet med samme måned i fjor. Den sterke utviklingen smittet også over på husets to spisesteder: MINI CHEF serverte flere måltider i juli enn i noen tidligere måned siden åpningen, mens BRICKACCINO hadde sin travleste dag noensinne når det gjelder servering uten resept. Samlet sett understreker resultatene at LEGO House er en destinasjon for lek og opplevelser i verdensklasse.


– Det har vært fantastisk å se så mange familier og fans fra hele verden nyte LEGO House i sommer, sier Kathrine Kirk Muff, administrerende direktør i LEGO House.
– Når vi går inn i høsten og vinteren, gleder vi oss spesielt til å ønske våre danske gjester velkommen. Det er en sesong som er laget for familietid – en mulighet til å nyte hverandres selskap og fordype oss i alle de kreative verdiene og historiene som LEGO-klossen tilbyr.»
LEGO® Masters Academy åpner 17. september
LEGO® Masters Academy åpner i september, nærmere bestemt 17. september – en helt ny opplevelse der ambisiøse LEGO-byggere i alle aldre kan delta på kurs på flere nivåer og lære praktiske teknikker fra ekte LEGO-mestere og lekeagenter. Det er en kreativ og engasjerende opplevelse der fremtidens stjerner kan ta byggeferdighetene sine til neste ambisjonsnivå – et absolutt must for alle LEGO-fans som besøker Billund.
– Denne sommeren har vært rekordstor for LEGO House, med flere gjester enn noen gang før som nyter de unike opplevelsene vi tilbyr, legger Kathrine Kirk Muff til.
– Vi gleder oss til å bygge videre på den suksessen med åpningen av LEGO Masters Academy i september – en helt ny opplevelse som inviterer gjestene våre til å lære nye byggeteknikker, tenne kreativiteten og ha det gøy samtidig! Og med høydepunkter i sesongen som Halloween, julesesongen og Build to Give rett rundt hjørnet, har det aldri vært et bedre tidspunkt å besøke Home of the Crick, som vi kaller LEGO House.»
Sesongmessige høydepunkter på LEGO House
Halloween på LEGO House | 6. oktober – 3. november

LEGO-bygde gresskar tar over opplevelsessonene, og glødende lys dekker fasaden til LEGO House, noe som skaper en festlig høststemning både inne og ute. Barn kan gå på spøkelsesjakt i World Explorer-området, bygge trofeer i Creative Lab og generelt delta i Halloween-inspirerte byggeaktiviteter over hele huset – med et spesielt Halloween-arrangement 31. oktober. Gjester som kommer i kostyme vil få en liten overraskelse – selv de voksne.
Jul på LEGO House | 6. nov. – 30. des.
Julestemningen vender tilbake med juletema-bygg i huset, en helt ny julejakt og festlig belysning som forvandler LEGO House til et koselig vintereventyrland. Familier kan også delta i Bygg for å gi-oppdraget, der hvert LEGO-hjerte som bygges låser opp en LEGO-eske som doneres til et barn som trenger mer lek.

Kommende og pågående aktiviteter
Ny utstilling av Masterpiece Gallery 2025/2026 åpner 26. september – siste sjanse til å se den nåværende utstillingen, inkludert Donny Chens gylne drage, Takuya Fukugawas føniks og mer, er 22. september. Utstilling av vinnere av Mini Model Master Builder (sep.–des.)
History Collection feirer LEGO Fabuland
- Designer Meet & Greet på utvalgte datoer – følg med på LEGOHouse.com
- Siste sjanse på MINI CHEF – restauranten vil være stengt fra 27. oktober til slutten av mars 2026 for renovering; Flere detaljer nedenfor
Spesialtilbud
Gjør julebesøket ditt enda mer magisk med en LEGO House x LEGOLAND® Billund-kombinasjonsbillett, som gir deg tilgang til begge attraksjonene. Gjestene kan også bestille det ultimate LEGO-sesongtilbudet, som kombinerer billetter til LEGO House med spesielle temaovernattinger på Hotel LEGOLAND®.
MINI CHEF oppdateres
Fra 27. oktober 2025 til slutten av mars 2026 vil MINI CHEF være midlertidig stengt for en nødvendig renovering. I denne perioden kan gjestene se frem til en ny pop-up-spiseopplevelse kalt Pick-a-Bowl by MINI CHEF:
- Et friskt og deilig bowl-konsept inspirert av kjøkken fra hele verden med både varme og kalde retter
- Mange plantebaserte alternativer og familievennlige retter, tilpasset både voksne og barn
- LEGO House barneskåler med samlefigurer fra MINI CHEF – kun tilgjengelig i renoveringsperioden
- I tillegg vil BRICKACCINO kafé utvide menyen sin med ferskt tilberedt varm og kald mat, inkludert smørbrød, snacks, baristakaffe og hjemmelagde drikker.
Så uansett årstid er det alltid noe nytt å oppleve på LEGO House. Les mer om LEGO® House HER