
Bergensernes og trøndernes sommerfavoritter i 2024

– Kreta er fortsatt bestselgeren, men det er Mallorca som øker mest, sier Anne Mørk-Løwengreen, kommunikasjonssjef i TUI Norge.

Når det gjelder hotellvalg er vi nordmenn mye mer samstemte. Vi velger Alcudia og stort sett bor vi på en av tre resorter: Blue Star Paraiso Alcudia, TUI Blue Alcudia Pins og Blue Star Viva Blue.
– Liker du å feriere sammen med egne landsmenn, er et av disse tre hotellene et meget godt valg på herlige Mallorca, sier Mørk-Løwengreen i TUI.
Fly til Syden for en tusenlapp
Nå som høysesongen er på hell er det mulig å gjøre noen skikkelige reisekupp fra Bergen og Trondheim.
– En reise til et av de tre mest populære hotellene på Mallorca koster fra i underkant av 7000 kroner per person og oppover. Nøyer du deg med å kun kjøpe flyreisen, koster den på enkelte avganger akkurat nå under tusenlappen i slutten av august, sier Anne Mørk-Løwengreen.
Topp tre reisemål fra Bergen
- Kreta
- Mallorca
- Tyrkia
Topp tre reisemål fra Trondheim
- Kreta
- Mallorca
- Rhodos









