
SAS kjøper ytterligere 50 Airbus A 320neo

SAS har bestilt 50 Airbus A320neo som skal leveres fra våren 2019 og frem til 2023. Selskapet vil da for første gang få en enhetsflåte for sine kort og mellomdistanseruter.

– Siden vi for drøyt et år siden begynte å fly de nye Airbus A320neo har vi fått en meget positiv respons fra kundene. Jeg gleder med derfor til at vi gjennom denne ordren kan fortsette å forbedre og investere i vårt tilbud til kundene og dermed i SAS’ framtid. Dessuten skaper vi for første gang en enhetsflåte. Gjennom å bestille 50 Airbus A320neo får vi tilgang til markedets mest effektive fly, og kan ytterligere effektivisere vår virksomhet, samt ytterligere minske våre klimapåvirkende utslipp, sier SAS-sjef Rickard Gustafson.
Eric Schulz, Chief Commercial Officer på Airbus sier:
– Vi er stolte over den tillit som SAS viser oss. Airbus A320neo kommer til å komplettere SAS’ allerede eksisterende Airbus-flåte, med uslåelig drivstoffeffektivitet, de laveste driftskostnader og miljøpåvirkning. Det er det perfekte valget for SAS’ erstatning av eldre fly. Med dette kommer SAS’ passasjerer til å kunne nyte den beste komfort i luften.
Flere saker om SAS finner du HER - Les også: SAS velger Airbus — kjøper inntil 50 nye fly (januar 2018) - Premiere for SAS nye Airbus A320neo med mindre klimapåvirkning, og ny kabin på kort- og mellomdistanse (oktober 2016) -Â











