
Apollo storsatser på det greske fastlandet

Apollo styrker posisjonen som hele Norges Hellas-ekspert: Sommeren 2027 lanserer reisearrangøren direkteflyvninger fra hele seks nye norske flyplasser – og øker dermed kapasiteten til det greske fastlandet med over 50 prosent.
År etter år utmerker Hellas seg som nordmenns feriefavoritt, og det greske fastlandet seiler frem som et av Apollos mest etterspurte reisemål. Neste sommer styrker derfor reisearrangøren satsingen og øker kapasiteten til regionen med over 50 prosent, gjennom nye direkteruter til Ioannina fra Tromsø, Ålesund, Bodø, Evenes, Molde og Torp.
– Vi skal være hele Norges reisearrangør, ikke bare de største byenes. Derfor jobber vi kontinuerlig med å utvikle tilbudet fra regionale flyplasser. Når vi nå samtidig kan gjøre en av Hellas’ mest spennende regioner tilgjengelig fra enda flere steder i Norge, er dette en satsing vi er ekstra stolte av, sier Beatriz Rivera, kommunikasjonssjef i Apollo.
Velg blant over ti reisemål
Flyplassen i det nordvestlige Hellas fungerer som inngangsport til noen av landets mest spektakulære ferieområder. Herfra kan gjestene oppleve populære reisemål som Parga og utforske Sivotas vakre skjærgård eller de eventyrlige fjellandsbyene i Zagoria.
Samtidig gir regionen stor fleksibilitet, med gode muligheter til å kombinere flere reisemål og opplevelser på én og samme ferie.
– Det som gjør denne regionen så unik er bredden. På relativt korte avstander finner du alt fra idylliske badebyer og kritthvite strender til spektakulære fjellandskap og tradisjonelle landsbyer. Med én flyvning får gjestene tilgang til et helt ferieunivers som passer både for familier, par og eventyrlystne reisende, sier Rivera.
Opplev Albania!
Flyvningene til Ioannina gir også de reisende tilgang til Saranda i Albania, som på få år har utviklet seg til å bli et av Europas mest ettertraktede reisemål. Den korte avstanden mellom landene gjør det dessuten mulig å kombinere Hellas og Albania på én og samme ferie.
– Albania er kanskje Europas aller fineste overraskelse. Her finner man vakre strender, spennende historie, sjarmerende kystbyer og en gjestfrihet som gjør sterkt inntrykk. Vi er derfor veldig glade for at enda flere nordmenn nå får muligheten til å oppleve Albania, sier Rivera.
I 2027 flyr Apollo direkte til det greske fastlandet fra ni norske byer:
- Oslo – Preveza og Ioannina
- Stavanger – Preveza
- Bergen – Preveza
- Torp Sandefjord – Ioannina (nyhet!)
- Tromsø – Ioannina (nyhet!)
- Ålesund – Ioannina (nyhet!)
- Bodø – Ioannina (nyhet!)
- Evenes – Ioannina (nyhet!)
- Molde – Ioannina (nyhet!)
For flere nyheter, artikler og reisetips – klikk på lenkene: ALBANIA – APOLLO – HELLAS –REISETIPS – SYDENFERIE









