Norwegian feirer 15 år i Finland

Norwegian har feiret sitt 15-årsjubileum og sin passasjer nummer 28 millioner i Finland. Selskapet startet sine flyvninger fra Helsingfors til Stockholm og Oslo 29. april 2010. Helsingfors-basen ble åpnet et år senere, og nå sysselsetter basen i den finske hovedstaden rundt 150 kabinansatte og hundre piloter.

Norwegian-sjef Geir Karlsen (nr. tre fra høyre) under jubileumsmarkeringen på flyplassen i Helsingfors (Foto: Pasi Salminen)

Norwegian er Finlands nest største flyselskap, med totalt 23 direkteforbindelser fra Helsingfors lufthavn til hele Europa i sommer.

– Vi er takknemlige for kundene våre for de flotte årene i Finland. I løpet av de siste årene har vi med suksess åpnet nye ruter fra Finland til verden, og planen vår er å fortsette denne gode utviklingen i årene som kommer – i dag lanserer vi en ny rute fra Rovaniemi til Barcelona og i sommer fra Helsingfors til Malta og Bucuresti», sier Norwegians administrerende direktør Geir Karlsen under jubileumsfeiringen i Helsingfors.

Flere tidligere nyheter finner du HER og HER